השארו מעודכנים
הרשמו לניוזלטר
שם :
הכנס כתובת דוא"ל :
הרשמה

 

  הגנה מהשמש מונעת נזקי שמש מצטברים לעור

 
למה SunWay?
חשיפה לשמש גורמת נזקים חמורים.חשוב שתדעו כי  הקרמים למיניהם אינם חוסמים  ביעילות את קרני השמש המסרטנות!  SunWay בעידודה של  האגודה למלחמה בסרטן, החלה  ב1998  לשווק  בישראל את בגדי הים מגני הקרינה שמקורם באוסטרליה. הבדים ססגוניים,  נעימים למגע ומתייבשים במהירות כך שבנוסף להיותם פריט בריאותי הכרחי, הפכו במהירות  גם לפריט אופנתי.כיום,בנוסף לבגדי הים,  מייצרת סאנוואי כובעים וביגוד מבדים מסנני (חוסמי) קרינה להגנה יומיומית מנזקי השמש. רופאי העור בארץ ובעולם  כולו ממליצים על בדים מגני קרינה כקו הגנה עיקרי על העור בזמן הבילוי בחוץ.על חשיבות השימוש בבדים  חוסמי קרינה  ניתן לקרוא  באתר האגודה למלחמה בסרטן
http://www.cancer.org.il/template/default.asp?textSearch=&maincat=42&catid=431
 
ניפוץ מיתוס הילדות של "אמבטיית שמש"
האגודה למלחמה בסרטן מנפצת את מיתוס הילדות של "אמבטיית השמש" שהייתה מקובלת בארץ בעבר,עת תינוקות וילדים נחשפו לשמש במסגרת "אמבטיית שמש" או שהות ממושכת בפארק לאור השמש, במטרה להחדיר סידן לעצמות של הילדים וכך למנוע רככת. אכן, לקרני השמש השפעה חיובית וקליטתן על פני העור מסייעת להפיכת ויטמין D, בעל החשיבות הרבה בהחדרת הסידן לעצמות, מצורתו הבלתי פעילה לצורה הפעילה. אולם!!! די בחשיפה של 2- 3 דקות ביום לאור השמש כדי לייצר את הכמות היומית הדרושה של ויטמין D. עורם הדק והעדין של הילדים הופך אותם לפגיעים יותר לקרינת השמש המזיקה! היום כבר ידוע כי חשיפה לשמש בגיל הילדות הינה הגורם העיקרי להתפתחות סרטן עור ומלנומה ממאירה בבגרות.מהן קרני UVA ו-UVB
ובמה הן מסוכנות לעור?
UVA קרני שמש באורכי גל
של 320 -400 ננומטר(ביליונית
המטר) החודרות עמוק יותר
לעור מקרני UVB. הן האחראיות
העיקריות לקמטים ולהזדקנות
מוקדמת של העור. מחקרים
שנערכו לאחרונה מראים, שקרינת
ה-UVA מחריפה את ההשפעה
המסרטנת של קרינת UVB 
ועלולה לגרום באופן ישיר לסרטני עור,כולל מלנומה.

UVB קרינה על סגולה B.קרני שמש קצרות באורכי גל 320-290 ננומטר,בעלות יכולת רבה יותר לגרום כוויות מאשר קרינת UVA.
קרניים אלה נחשבות לגורם העיקרי להתפתחות סרטן עור מסוג תאי בסיס ותאי קשקש. הן נחשבות כבעלות השפעה משמעותית בגרימת מלנומה ,סרטן העור הממאיר ביותר.

בדים חוסמי קרינה
בשנים האחרונות הולכת ומתחזקת המגמה בעולם וגם בישראל של שימוש בבגדים העשויים בדים חוסמי קרינה. בישראל, אושר ע"י מכון התקנים הישראלי, תקן ישראלי ,ת"י  5299 כתקן הקובע לקביעת שיעור מקדם ההגנה מקרינה על סגולית של בדים, בגדים ופריטי לבוש אישיים אחרים הנלבשים קרוב לגוף ומגנים מהשמש. התקן הישראלי זהה לתקן האוסטרלי / ניו זילנדי  AZ/NZS 4399:1996.בדיקת דרגת הגנת הבדים מפני קרינה מתבצעות במעבדה מיוחדת. השיטה פותחה על ידי ARPNSA.בד מקבל את דרגת ההגנה רק לאחר שנחשף 8 פעמים לקרינה.
מה משמעות המונח +UPF50 המצורף  אל פריטי הביגוד של SunWay המוגדרים כחוסמי/מסנני קרינה?
מקדם ההגנה לגבי בגדים נקרא  UPF- Ultra Violet Protective Factor , דרגת ההגנה הגבוהה ביותר נקראת +UPF50.נתון זה מבטיח כי הבד  חוסם יותר מ % 98 מקרני השמש המסוכנות לעור.בד מקבל את ציון ההגנה שלו לאחר שעבר 8 בדיקות. בדים שונים נבדלים אלו מאלו בדרגת החסימה שהם מעניקים מקרני UVA ו-UVB.לשם השוואה, דרגת ההגנה של חולצת טריקו יבשה  מקבילה רק לUPF15 ,כאשר חולצת הטריקו רטובה, דרגת ההגנה שלה יורדת  לUPF8 בלבד.בדים סאנוואי המדורגים כבעלי הגנה + 50 UPF שומרים  על דרגת ההגנה המירבית שלהם גם כאשר הם רטובים!


אל תשכחו לעניין גם את יקיריכם במידע הנ"ל
http://www.cancer.org.il/template/default.asp?maincat=42
תוצאות מחקר ישראלי שחשף :קרמים מסנני קרינה לא מגינים מהשמש
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3253807,00.html
מידע על חסימת קרינה באמצעות בדים
http://www.arpansa.gov.au/Services/upf/index.cfm
שמשות המכונית אינן מונעות מקרינת UV לפגוע בעורכם.
האגודה למלחמה בסרטן ממליצה לאנשים הנמצאים זמן רב במכוניתם להשתמש באמצעי הגנה על עורם, כגון: לבישת שרוולון או חולצה בעלת שרוולים ארוכים ,הרכבת משקפי שמש, ומריחת מסנן קרינה על גבי כל חלק עור חשוף. שימוש באמצעי ההגנה שהוזכרו יבטיח את הגנת הנוסעים ברכב בעת השהיה בו וגם לאחר היציאה ממנו. אין לסמוך על כך שקרינת השמש תיחסם באמצעות שמשות המכונית ולא תפגע בעור גופכם.

זקוקים לפתרונות מיוחדים?
נשמח לנסות לעזור לכם.
צוות SunWay
נמל תל אביב
המסגר 7
הוד השרון
09-7447767

מה עוד אפשר לעשות?
חנכו את הילדים לשהות בצל, להשתמש בכובעים,בביגוד חוסם קרינה ובקרם הגנה  בצורה יומיומית,תנו דוגמא אישית, השתמשו בהם גם אתם, מירחו קרם הגנה 30 דקות לפני היציאה לשמש ושוב , שכבה נדיבה עם החשיפה לשמש, הקפידו לשהות בצל, מומלץ לאבחן נקודות חן אצל רופא עור.
אחרון חביב...עשו מעשים שיקטינו את זיהום האוויר.מיחזור  והפחתה בצריכת אנרגיה יאטו את תהליך ההתחממות הגלובלי של כדור הארץ ויועילו לשיקום שכבת האוזון.
מידע נוסף על "חכם בשמש",סרטן עור, מניעה וגילוי מוקדם באתר האגודה למלחמה בסרטן

למה כובע?
אנשים נוטים להישרף באזורי הראש והפנים יותר מכל מקום אחר בגופם. הדרך הטובה ביותר להימנע מכוויות בפנים  ובעורף היא לחבוש כובע  עם  מצחיה ושוליים רחבים ותוספת בד אחורית כך שגם צידי הצוואר, האוזניים והעורף מוגנים מנזקי הקרינה.
כללי "חכם בשמש"
שהות בשמש בשעות הבטוחות (עד 10:00 בבוקר,לאחר 17:00 אחה"צ),שהות בצל במהלך שעות היום, חבישת  כובע עם הגנה מירבית, הגנת העור באמצעות בד חוסם קרינה- במיוחד בזמן הבילוי בים ובבריכה, מריחת קרם הגנה 15 על אזורי גוף שנותרו גלויים,הרכבת  משקפי שמש מסננות קרינה


האם ניתן למנוע את סרטן העור?בהחלט כן!
ההשפעה המזיקה של קרינת השמש מתחילה בגיל צעיר ולכן יש להתחיל בהגנת העור בפני השמש כבר מגיל הילדות. אנשים המבלים זמן רב בשמש ועוסקים בספורט או  בעבודה בחוץ צריכים להגן על עורם מפני חשיפה ישירה לקרני השמש, במיוחד אם הם בהירי עור. מומלץ לחבוש כובע רחב שוליים המגן על הפנים והעורף ולדאוג לכיסוי הזרועות והרגליים בעזרת בד חוסם קרינה. להשתמש במשחות החוסמות את חדירת קרני השמש על איזורי הגוף אשר נשארים חשופים. את הבילוי בים ובבריכה מומלץ מאד לסיים עד 10:00 או להתחיל אחרי 17:00.

אחד מכל חמישה יחלה בסרטן עור במהלך חייו
נתונים מדאיגים אלו שהתפרסמו על ידי משרד הבריאות האמריקאי, מובילים למסע הסברה נרחב בקיץ זה גם בארה"ב  במטרה  לחזק את המודעות לנזקי השמש ולפעולות בהן יש לנקוט בכדי למנוע סרטן עור. מאמרים ומידע בשפה האנגלית ניתן לקרוא בקישורים הבאים:
לכתבה באנגלית 1 - לחץ כאן       
לכתבה באנגלית 2 - לחץ כאן      
לכתבה באנגלית 3 - לחץ כאן


חשוב שתדעו- לא מספיק למרוח קרם הגנה!!!
מחקרים שהתפרסמו בשנים האחרונות הוכיחו שהקרמים להגנה מהשמש אמנם מפחיתים בהרבה את הישרפות העור ע"י השמש, אך רב הקרמים (כולל אלה בעלי מקדם הגנה גבוה של 35) אינם חוסמים את הקרינה האולטרה-סגולית מסוג UVA שהיא האחראית להתפתחות מלנומה (סרטן העור הנפוץ ביותר). מאחר ואנשים המשתמשים בקרמים אלה חושבים שהם מוגנים, הם מרשים לעצמם להיחשף הרבה שעות לשמש וכך, בעקיפין, הקרמים להגנה גורמים לעליה במספר מקרי סרטן העור. שימוש בבד חוסם קרינה הינו קו ההגנה העיקרי על העור.


 סאן וואי בגדי הגנה משמש בע"מ  I  הוד השרון 097447767 I נמל תל אביב האנגר 8   אילת טיילת הילטון מלכת שבא   SunWay UV Clothing Ltd sales@sunwayltd.com   

.UV Clothing, UV Swimwear, UV Hats, UV Rash Guards,UPF50+  outdoor shirts, Modest swimwear,UPF50+ swimsuits for babies, kids and adults  


פיתוח : אפריקום מערכות